Ekologiczny proces produkcji | Amorim Cork Flooring

Ekologiczny proces produkcji

Idąc dalej w zrównoważonym rozwoju

Nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój sięga daleko. Korzystanie z naturalnego i odnawialnego surowca to dopiero początek. Zrównoważony rozwój w wydaniu firmy Amorim koncentruje się również na procesie produkcyjnym, czyniąc go zielonym i zrównoważonym.

Ponowne włączenie odpadów

Ponowne włączenie odpadów

Firma Amorim Cork Flooring wdrożyła zintegrowany proces produkcyjny, dzięki któremu zapewnia ponowne wykorzystanie wszystkich odpadów korkowych i nadwyżek poprzez zbieranie, granulowanie i ponowne włączanie ich do procesu produkcyjnego, co prowadzi do obniżenia śladu węglowego.
Nie ma zatem odpadu czy pozostałości korka, co nadaje nowy wymiar starej maksymie, że „nic nie jest stracone, wszystko jest przekształcane”.
 

Biomasa

Biomasa

Ponieważ w Amorim nic się nie gubi, nawet pył korkowy powstający na liniach produkcyjnych jest odkurzany i kierowany do silosów, gdzie jest spalany w celu wytworzenia energii z biomasy. Ponad 60% energii zużywanej w fabrykach Amorim pochodzi ze spalonego pyłu korkowego w procesie neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.
 

Bliższe odległości i czyste zbiory

Bliższe odległości i czyste zbiory

Zbiór kory jest procesem ręcznym, który nie wymaga użycia maszyn powodującyh zanieczyszczenia. Ponadto nasze obiekty do obróbki i przechowywania korka znajdują się w pobliżu lasu, dzięki czemu jesteśmy w stanie zminimalizować nasz ślad węglowy na tym początkowym etapie procesu.

Nic się nie marnuje, wszystko się przekształca

Podłogi korkowe Amorim wykorzystują małe pliki tekstowe, pliki cookie, aby zapewnić optymalne wrażenia podczas korzystania z naszej strony internetowej. Klikając „Prześlij”, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie z naszej strony internetowej na swoim komputerze i urządzeniu mobilnym.

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności tutaj aqui.