Grupa Amorim | Amorim Cork Flooring

Grupa Amorim

Grupa Amorim

Portugalia sprawiła, że ​​korek stał się produktem globalnym. Sprawiła, że niesamowity dąb korkowy stał się niezbędny dla świata, a cudowny materiał zajął zasłużone miejsce.

Amorim był u początków i w samym sercu tego światowego ruchu ekspansji, inwestując i wierząc w ten wyjątkowy surowiec. Obecnie grupa Amorim jest największym producentem i dostawcą wyrobów korkowych.
Firma rozpoczęła swoją działalność jako mała fabryka korków korkowych założona w 1870 roku. Kierując się wizją trwałego wzrostu, Grupa zaangażowała się w dywersyfikację swojej działalności w sektorach i obszarach geograficznych o dużym potencjale wzrostu. W latach 60 rozpoczął się proces integracji wertykalnej branży korkowej i umiędzynarodowienia działalności.
Utrzymując rodzinny profil, Grupa Amorim może pochwalić się obecnie ugruntowaną pozycją w kilkudziesięciu firmach na pięciu kontynentach i w wielu różnych obszarach gospodarczych.
Dziś korek jest surowcem z wyboru w sektorach takich jak wino, zrównoważone budownictwo, aeronautyka i kosmonautyka, transport, moda, projektowanie, sport i niekończące się zastosowania w znanych projektach światowych.
W wyniku tej inwestycji korek nie tylko dodaje wartości produktom, w których jest stosowany, ale także zyskuje nową międzynarodową pozycję, zdobywając rynek, gdzie w cenie są coraz bardziej wysokiej jakości produkty naturalne.
 

10000000 m2

zdolność produkcyjna

Ponad jedna trzecia

światowej produkcji korka

5 800 000 000

sprzedanych korków rocznie

4600

pracowników

10.4 M€

inwestowanych rocznie w badania i rozwój

837.8 M€

sprzedaz

29 000

największa na świecie sieć dystrybucji

Podłogi korkowe Amorim wykorzystują małe pliki tekstowe, pliki cookie, aby zapewnić optymalne wrażenia podczas korzystania z naszej strony internetowej. Klikając „Prześlij”, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie z naszej strony internetowej na swoim komputerze i urządzeniu mobilnym.

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności tutaj aqui.